24. ЗРЕЛОСТНИЦИ ЩЕ ПОЛУЧАТ ПОЧЕТНО ОТЛИЧИЕ НА МОН „НАЦИОНАЛНА ДИПЛОМА”

Начало » Последни публикации

21.08.2013

24. ученици, завършили средно образование през учебната 2012/2013 г. ще получат почетно отличие „Национална диплома“. От тях 6 зрелостници са от София град, а 18 – от градовете: Благоевград, Варна, Велико Търново, Видин, Добрич, Кюстендил, Пазарджик, Пловдив, Смолян, Стара Загора, Търговище.

Почетното отличие се присъжда за постигнат общ успех от дипломата за средно образование отличен (6,00), както и едно или повече отличия, получени от учениците в 11. или в 12. клас от национални или международни олимпиади, състезания и конкурси в областта на науката, технологиите и изкуствата, състезания в областта на спорта.

Съгласно чл. 78, ал. 1 от Наредба № 4 за документите за системата на народната просвета, Национална диплома се издава на ученици в годината на завършване на средното образование на основание заповед за съответната година на министъра на образованието и науката.
Отличието „Национална диплома“ е почетно и има морална стойност.
Зрелостниците от випуск 2012/2013 година, носители на почетното отличие на МОН „Национална диплома”, са:

  1. Кирила Спасова Захариева – Природо-математическа гимназия „Акад. Сергей Павлович Корольов“ – Благоевград, лауреат на Националната олимпиада по български език и литература за учебната 2012/2013 година.
  2. Яна Красенова Ангелова – Първа езикова гимназия – Варна, лауреат на Националната олимпиада по немски език за учебната 2012/2013 година.
  3. Ирина Добромирова Андреева – IV Eзикова гимназия „Фредерик Жолио-Кюри” – Варна, първо място на Националния конкурс по превод от испански език за учебната 2012/2013 година.
  4. Николай Божидаров Николов – Математическа гимназия „Д-р Петър Берон” – Варна, второ място на Националното есенно състезание по физика за учебната 2012/2013 година.
  5. Милена Великова Великова – Математическа гимназия „Д-р Петър Берон” – Варна, второ място на Националната олимпиада по математическа лингвистика за учебната 2011/2012 година.
  6. Илия Живков Вълчанов – Математическа гимназия „Д-р Петър Берон” – Варна, втора награда на Националния есенен математически турнир за учебната 2012/2013 година.
  7. Момчил Преславов Сулов – Природо-математическа гимназия „Васил Друмев“ – Велико Търново, второ място на Математическия турнир „Черноризец Храбър” през учебната 2012/2013 година.
  8. Кристиян Миленов Митов – Природоматематическа гимназия „Екзарх Антим I“ – Видин, лауреат на Националната олимпиада по математика за учебната 2012/2013 година.
  9. Даниела Георгиева Иванова – Езикова гимназия „Гео Милев“ – Добрич, лауреат на Националната олимпиада по немски език за учебната 2012/2013 година.
  10. Деница Димитрова Ангелова – Езикова гимназия „Гео Милев“ – Добрич, първо място в конкурса за есе и презентация „Мария Кюри днес” на „Учените и химията в подкрепа на икономиката и обществото” за учебната 2011/2012 година.
  11. Илия Георгиев Петков– Езикова гимназия „Гео Милев“ – Добрич, лауреат на Националната олимпиада по немски език за учебната 2012/2013 година.
  12. Стефан Ненчов Радов – Средно общообразователно училище „Св. Паисий Хилендарски” – Дупница, лауреат на Националната олимпиада по испански език за учебната 2012/2013 година.
  13. Виктория Георгиева Стоилова – Езикова гимназия „Бертолт Брехт“, Пазарджик, второ място на Националното многоезично състезание за учебната 2011/2012 година.
  14. Мирослав Йорданов Щърбев – Образцова математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“, първа награда на Националния конкурс за детска рисунка „Приказките”, раздел „Компютърна рисунка” за учебната 2012/2013 година.
  15. Ана-Мария Стефанова Михайлова – Гимназия с преподаване на чужди езици „Иван Вазов”, Смолян, първо място на Състезанието за творческо писане на английски език, група 12-ти клас, 2013 година.
  16. Антоанета Седефова Билянска – Природо-математическа гимназия „Васил Левски“, първо място на Националния конкурс по астрономия в интернет за учебната 2011/2012 година.
  17. Ивайло Валериев Хартарски – Софийска математическа гимназия „Паисий Хилендарски“, лауреат на Националната олимпиада по математика за учебната 2012/2013 година.
  18. Мартин Петров Кирилов – 164. Гимназия с преподаване на испански език „Мигел де Сервантес“, София, лауреат на Националната олимпиада по история и цивилизация за учебната 2012/2013 година.
  19. Ива Красимир Гумнишка – 164. Гимназия с преподаване на испански език „Мигел де Сервантес“, София, лауреат на Националната олимпиада по математическа лингвистика за учебната 2012/2013 година.
  20. Огняна Атанасова Дичева – 91. Немска езикова гимназия „Проф. Константин Гълъбов“, София, второ място на Националното многоезично състезание за учебната 2011/2012 година.
  21. Емилян Илиянов Минков – 91. Немска езикова гимназия „Проф. Константин Гълъбов“, София, първо място на Националното многоезично състезание за учебната 2011/2012 година.
  22. Лили Василева Димова – 9. Френска езикова гимназия „Алфонс дьо ла Мартин“, София, лауреат на Националната олимпиада по френски език за учебната 2012/2013 година.
  23. Рада Кирилова Атанасова – Гимназия с преподаване на чужди езици „Ромен Ролан“, Стара Загора, лауреат на Националната олимпиада по математическа лингвистика за учебната 2012/2013 година.
  24. Симона Недкова Иванова – Първо средно общообразователно училище „Св. Седмочисленици“, Търговище, първа награда на Националния ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски“ през 2012 година.
Национална информационна кампания „Живот без насилие за всяко дете“
Национална платформа „Наука-бизнес“